شروع ثبت نامه دوره های تابستانی قرآن و حدیث ویژه طلاب و اساتید حوزه های علمیه سراسر کشور

شروع ثبت نامه دوره های تابستانی قرآن و حدیث ویژه طلاب و اساتید حوزه های علمیه سراسر کشور

دانلود و مشاهده آینه نامه مخصوص اساتید   دانلود و مشاهده آینه نامه مخصوص طلاب

چکیده خطبه های نماز جمعه شهرستان آران و بیدگل /30 فروردین 1398

چکیده خطبه های نماز جمعه شهرستان آران و بیدگل /30 فروردین 1398

امام جمعه آران و بیدگل گفت: مشکلات اقتصادی امروز حاصل بی توجهی و عدم مدیریت درست در کشور است.   آیت الله سیدمحمد موسوی در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته نماز جمعه، اظهار کرد: آمریکا...

حوزه های منطقه کاشان در ۵ رشته جدید تخصصی طلبه پذیرش می کند/ ظرفیت پذیرش ۵۰۰ طلبه در مدارس

حوزه های منطقه کاشان در ۵ رشته جدید تخصصی طلبه پذیرش می کند/ ظرفیت پذیرش ۵۰۰ طلبه در مدارس

حجت الاسلام والمسلمین منصور فرجی  با بیان این که همزمان با سراسر کشور، آزمون ورودی مدارس علمیه شهرستان های کاشان، آران و بیدگل، نطنز و نراق، اواخر فروردین ماه سال آینده برگزار خواهد شد،...

 • اردوی یک روزه طلاب حاضر در دروره تابستان 98 حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل
 • ثبت نام دوره مجازی آشنایی و نقد و بررسی فرقه های انحرافی(بهائیت، تصوف، وهابیت ، جریان یمانی) همراه با اعطای گواهی نامه. مخصوص طلاب پایه ششم به بالا
 • دسته عزا و مراسم سوگواری شهادت امام جعفر صادق(علیه السلام) حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل/تابستان 98
 • شروع ثبت نام دوره ارتقایی و تکمیل نواقصی تابستان 98 حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل
 • شروع ثبت نامه دوره های تابستانی قرآن و حدیث ویژه طلاب و اساتید حوزه های علمیه سراسر کشور
 • ثبت نام طرح نظام جامع اندیشه اسلامی مشهد مقدس
 • برگزاری اردوی آموزشی زیارتی عتبات عالیات حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل/اردیبهشت 98
 • چکیده خطبه های نماز جمعه شهرستان آران و بیدگل /30 فروردین 1398
 • برگزاری جشن تکلیف و کلاسهای مسائل شرعی و مشاوره ای برای دانش آموزان شهرستان آران و بیدگل/حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل/فروردین ماه 98
 • همایش بررسی بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب حفظه الله
 • مراسم بیستمین سالگرده تاسیس حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل و گردهمایی کانون دانش آموختگان این حوزه/اسفند 97
 • حوزه های منطقه کاشان در ۵ رشته جدید تخصصی طلبه پذیرش می کند/ ظرفیت پذیرش ۵۰۰ طلبه در مدارس

استاد محمدرضا رمضانی بیدگلی

محمّدرضا رمضانی بیدگلی

فرزند مصطفی

متولّد 1353

ساکن شهرستان آران و بیدگل.

پدرم فردی کارگر و عیال­وار بوده و با زحمت فراوان توانسته مخارج تعلیم و تربیت فرزندان خود را تأمین کند. من که فرزند دهم خانواده هستم پس از طیّ دوران ابتدایی و راهنمایی با ارشاد پدر و نظر به علاقه­ای که به زبان عربی و آموزه­های دینی داشتم به حوزه علمیّه راه یافتم.

از سال 68 تا 73 در مدرسه علمیّه حضرت ولیّ عصر(عج) قمصر بودم، سپس به کاشان، مدرسه علمیّه مرحوم آیت الله یثربی انتقال یافتم.

در سال 1377 هم­زمان با اوّلین زمینه­های تأسیس مدرسه علمیه المهدی (عج) در بیدگل، فعّالیّت­های خود را در این سنگر جدید آغاز نمودم و علاوه بر امور اجرایی به مباحثه­های دروس پایه­های 1 تا 3 پرداخته و هم­زمان با حضور در مدرسه علمیّه مرحوم آیت الله یثربی به تکمیل مراحل درسی خود تا پایان پایه­ی 9 توفیق یافتم و در سال1383 به امید ارتقاء مدارج علمی به حوزه مقدّس قم راه یافتم و علاوه بر پایه­ی دهم، سه سال در دروس خارج فقه و اصول، شرکت مستمر داشتم.

اسامی برخی استادان اینجانب بدین شرح است:

قمصر

حضرات حجج اسلام: سیّد ابوالفضل حسینی مجاهد، سیّد حسین حسینی پناه، سیّد علی هاشمی، محمّد محمّدی جوزدانی، حمید ناصحی طاهرآبادی، مرتضی قاسمی کاشانی، و سبحانی نسب دامت تأییداتهم.

کاشان

حضرات حجج اسلام: حاج آقا اسدالله روحانی، حاج شیخ مصطفی صمدی­راد، حاج شیخ محمود داوری، حاج شیخ علی صداقت ایّدهم الله تعالی، و حاج شیخ حسن حسن زاده کرمانی رحمه الله.

که در تمامی این دو دوره از توجّهات خاص و دروس اخلاق حضرت آیت الله یثربی(ره) مستفیض می­شدم و البتّه جا دارد از زحمات مدیران خوب این دو مدرسه نیز یاد کنم؛ حضرات حجج اسلام شیخ علی اکبر ابوالقاسمی، حسینی کمیجانی و مرحوم حاج شیخ حسینعلی حقیقیان بیدگلی.

قم

درس کفایه حضرت آیت الله سیّد احمد خاتمی، دروس خارج فقه و اصول حضرات آیات مکارم شیرازی، سبحانی، شبیری زنجانی، میر سید محمد یثربی و دکتر احمد عابدی دام ظلّهم.

سه سال تمام میان قم و کاشان در رفت و آمد بودم تا این که دست قضا در تاریخ 21/6/86 حادثه­ی تصادف را بر برگی از دفتر زندگی حقیر رقم زد و به حکم الهی از ناحیه لگن، مصدوم و به آرتروز مفصل مبتلا شدم؛ امری که مشکل رفت و آمد را در پی داشته ولی به هر حال«الحمد لله فی السّرّاء و الضّرّاء و أسأله المعافاةَ و حسن العاقبة»

پس از یک سال بستری، دوباره از مهرماه 87 به مدرسه علمیّه المهدی (عج) مراجعت و به مباحثه­ی دروس پایه­ی یک تا شش مشغول شدم.

فعّالیّت­های تحقیقی

حقیر که از همان آغاز تحصیل علوم حوزوی به امر تحقیق و مطالعه علاقه داشته و از نوشتن مطالب لازم دریغ نداشته­ام.

کتابهایی که تا کنون از اینجانب چاپ شده است:

ستاره امید، سروش غدیر، فریاد بی صدا، مثنوی قصه زید نساج، جامع المنافع، شرح حدیث رأس الجالوت.

فعّالیّت­های تبلیغی

اینجانب در دوران ابتدایی و راهنمایی از اعضای فعّال کتابخانه­های مدرسه و مسجد محل بودم . با حضور در نماز جماعت و جلسات قرائت قرآن و برپایی مراسم جشن نیمه­های شعبان و رمضان المبارک با تشکیل گروه سرود ، مسابقه و ... زمینه­های علاقه­ام در امور تبلیغی، توسعه یافت و هم زمان با حضور در حوزه علمیه(1368)به تأسیس«نهاد قرآن کریم» اقدام نموده و در این جایگاه قرآنی به جذب جوانان و نواجوانان زیادی نایل آمدم که معرّفی آن مجال خود را می­طلبد.

در سال 1390 هم موفق به اخذ مجوز تأسیس «انتشارات مکتب بیداران»، به شماره پروانه 10218 از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شده ام.

من الله التوفیق و علیه التکلان

وبسایت انتشارات مکتب بیداران

حوزه علمیه المهدی(عج) : شهرستان آران و بیدگل ، سه راه معین آباد ، خیابان سلیمان صباحی ، خیابان مختص آباد   |   تلفن : ۵۴۷۲۷۲۷۸-۰۳۱   |   فکس : ۵۴۷۲۱۹۸۰   |   کدپستی : ۸۷۴۱۷۴۶۵۵۵   |   almahde@mailfa.org