برگزاری نشست قرآنی با حضور معاون دادستان کل کشور جناب دکتر جاوید نیا حوزه علیمه المهدی (عج) بیدگل مهر 98

برگزاری نشست قرآنی با حضور معاون دادستان کل کشور جناب دکتر جاوید نیا حوزه علیمه المهدی (عج) بیدگل مهر 98

به گزارش خبرنگار حوزه المهدی دکتر جواد جاوید نیا در نشست «رسالت حوزه و فضای مجازی»، در مدرسه علمیه المهدی(عج) آران و بیدگل، به وظیفه همگان در برابر خطرات امروز فضای مجازی اشاره کرد و...

شروع ثبت نامه دوره های تابستانی قرآن و حدیث ویژه طلاب و اساتید حوزه های علمیه سراسر کشور

شروع ثبت نامه دوره های تابستانی قرآن و حدیث ویژه طلاب و اساتید حوزه های علمیه سراسر کشور

دانلود و مشاهده آینه نامه مخصوص اساتید   دانلود و مشاهده آینه نامه مخصوص طلاب

 • جشن میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها ویژه حوزه خواهران فاطمه زهرا سلام الله علیها و همسران طلاب مدرسه علمیه المهدی عجل الله فرجه
 • جلسه بصیرتی به مناسبت یوم الله 9 دی با سخنرانی جناب آقای عاملی
 • گزارش تصویری راهپیمایی ضد استکباری 13 آبان 99 حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل
 • برگزاری نشست قرآنی با حضور معاون دادستان کل کشور جناب دکتر جاوید نیا حوزه علیمه المهدی (عج) بیدگل مهر 98
 • گزارش تصویری از جلسه افتتاحیه سال تحصیلی 99-98مدرسه علمیه المهدی (عجل الله تعالی فرجه الشريف) بیدگل با محوریت قرآن
 • اردوی یک روزه طلاب حاضر در دروره تابستان 98 حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل
 • ثبت نام دوره مجازی آشنایی و نقد و بررسی فرقه های انحرافی(بهائیت، تصوف، وهابیت ، جریان یمانی) همراه با اعطای گواهی نامه. مخصوص طلاب پایه ششم به بالا
 • دسته عزا و مراسم سوگواری شهادت امام جعفر صادق(علیه السلام) حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل/تابستان 98
 • شروع ثبت نام دوره ارتقایی و تکمیل نواقصی تابستان 98 حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل
 • شروع ثبت نامه دوره های تابستانی قرآن و حدیث ویژه طلاب و اساتید حوزه های علمیه سراسر کشور
 • ثبت نام طرح نظام جامع اندیشه اسلامی مشهد مقدس
 • برگزاری اردوی آموزشی زیارتی عتبات عالیات حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل/اردیبهشت 98

مراسم افتتاحیه طرح میثاق طلبگی سال تحصیلی 96-97 مدارس علمیه شهرستانهای کاشان، آران و بیدگل، نطنز و نراق، در مدرسه امام خمینی(ره )

آیت الله عبدالنبی نمازی، ظهر امروز در مراسم افتتاحیه طرح میثاق طلبگی  که با حضور مدیران، اساتید  و طلاب مدارس علمیه  شهرستانهای کاشان، آران و بیدگل، نطنز و نراق، در مدرسه امام خمینی(ره ) برگزارشد، به رسالت مهمی که طلاب به عهده دارند، اشاره کرد و گفت: کسی که عاشق معرفت الله است برای کسب علم وارد مدارس علمیه می شود .

وی، دوران طلبگی را بسیارمهم ارزیابی کرد و معرفت الله و توسل به ائمه اطهار(ع) را تنها راه رستگاری دانست و افزود: کسی که می خواهد عاشق خدا باشد، باید از جان و مال خود بگذرد.

عضو خبرگان رهبری، کسب علم را جهاد فی سبیل الله دانست و با بیان اینکه اگر چهار شرط براساس فرمایشات پیامبر اکرم(ص) در کسب علم رعایت نشود، فرد وارد جهنم می شود. گفت: پیامبر اکرم(ص) فرمود کسانی که برای فخر فروشی، کسب درآمد، تحمیل کردن خود به دیگران، گرفتن حقوق و زمین و ..  از دولتمردان، به بهانه های مختلف علم بیاموزد وارد جهنم می شوند.

امام جمعه کاشان، به تفاوت  کسب علم درحوزه های علمیه در دوران قدیم با دوران جدید اشاره کرد و گفت: قبل از انقلاب اگر فردی از خانواده ای می خواست درس طلبگی بخواند با کمبود امکانات ومشکلات زیادی مواجه بود و امروز باید از امکانات خوبی که جمهوری اسلامی ایران برای طلاب فراهم کرده نهایت بهرمندی را داشته باشند.

وی تصریح کرد: کسی که می خواهد به مقامات بالا برسد باید همانند امام راحل(ره ) و دیگر بزرگان دینی، سختی ها را در کسب علم تحمل کند.

آیت الله نمازی، با بیان اینکه سرباز امام زمان(عج) باید در مقطع حساس کنونی که دشمنان علیه اسلام توطئه می کنند با مدیریت و برنامه ریزی درست، مخلصانه و قاطعانه با درس خواندن از تمام فرصت های موجود استفاده کند، افزود: کسی که می خواهد سرباز خوبی برای امام زمان(عج) باشد باید مقام و منصب امامت را بشناسد و گناه نکند.

وی، با بیان اینکه طلبگی با گناه سازگاری ندارد، گفت: سرباز امام زمان(عج) نباید با زبان و چشمانش به گناه آلوده شود، بلکه باید پاک بماند و اگر خدای ناکرده ناخواسته و غیرعمد گناه کوچکی مرتکب شد به درگاه خداوند استغفار کند 

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با بیان اینکه انگیزه تحصیل طلبه در مدارس علمیه نباید مادی و دنیوی باشد، گفت: طلبه ای که وارد حوزه می شود نباید هدفش رئیس جمهور شدن، وزیر، سفیر، وکیل، قاضی، امام جمعه و کسب درآمد باشد، بلکه باید انگیزه اش از کسب علم، خدایی باشد .

برپایه این گزارش بیش از 230 نفر در سال تحصلی جدید درطرح میثاق طلبگی منطقه کاشان در مقاطع ، سیکل، دیپلم و کارشناسی شرکت دارند.

حوزه علمیه المهدی(عج) : شهرستان آران و بیدگل ، سه راه معین آباد ، خیابان سلیمان صباحی ، خیابان مختص آباد   |   تلفن : ۵۴۷۲۷۲۷۸-۰۳۱   |   فکس : ۵۴۷۲۱۹۸۰   |   کدپستی : ۸۷۴۱۷۴۶۵۵۵   |   almahde@mailfa.org