برگزاری نشست قرآنی با حضور معاون دادستان کل کشور جناب دکتر جاوید نیا حوزه علیمه المهدی (عج) بیدگل مهر 98

برگزاری نشست قرآنی با حضور معاون دادستان کل کشور جناب دکتر جاوید نیا حوزه علیمه المهدی (عج) بیدگل مهر 98

به گزارش خبرنگار حوزه المهدی دکتر جواد جاوید نیا در نشست «رسالت حوزه و فضای مجازی»، در مدرسه علمیه المهدی(عج) آران و بیدگل، به وظیفه همگان در برابر خطرات امروز فضای مجازی اشاره کرد و...

شروع ثبت نامه دوره های تابستانی قرآن و حدیث ویژه طلاب و اساتید حوزه های علمیه سراسر کشور

شروع ثبت نامه دوره های تابستانی قرآن و حدیث ویژه طلاب و اساتید حوزه های علمیه سراسر کشور

دانلود و مشاهده آینه نامه مخصوص اساتید   دانلود و مشاهده آینه نامه مخصوص طلاب

 • جشن میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها ویژه حوزه خواهران فاطمه زهرا سلام الله علیها و همسران طلاب مدرسه علمیه المهدی عجل الله فرجه
 • جلسه بصیرتی به مناسبت یوم الله 9 دی با سخنرانی جناب آقای عاملی
 • گزارش تصویری راهپیمایی ضد استکباری 13 آبان 99 حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل
 • برگزاری نشست قرآنی با حضور معاون دادستان کل کشور جناب دکتر جاوید نیا حوزه علیمه المهدی (عج) بیدگل مهر 98
 • گزارش تصویری از جلسه افتتاحیه سال تحصیلی 99-98مدرسه علمیه المهدی (عجل الله تعالی فرجه الشريف) بیدگل با محوریت قرآن
 • اردوی یک روزه طلاب حاضر در دروره تابستان 98 حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل
 • ثبت نام دوره مجازی آشنایی و نقد و بررسی فرقه های انحرافی(بهائیت، تصوف، وهابیت ، جریان یمانی) همراه با اعطای گواهی نامه. مخصوص طلاب پایه ششم به بالا
 • دسته عزا و مراسم سوگواری شهادت امام جعفر صادق(علیه السلام) حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل/تابستان 98
 • شروع ثبت نام دوره ارتقایی و تکمیل نواقصی تابستان 98 حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل
 • شروع ثبت نامه دوره های تابستانی قرآن و حدیث ویژه طلاب و اساتید حوزه های علمیه سراسر کشور
 • ثبت نام طرح نظام جامع اندیشه اسلامی مشهد مقدس
 • برگزاری اردوی آموزشی زیارتی عتبات عالیات حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل/اردیبهشت 98

دعای ندبه مدرسه علمیه المهدی (عج) با سخنرانی حجت الاسلام مجید زاهری/8 بهمن 1395

 

 

 

نفوذ شیطان برای غیر انقلابی کردن جامعه

حجت الاسلام مجید زاهری در مراسم دعای ندبه المهدی(عج) مورخ8 /11/95 با بررسی سیاست های گام به گام  شیطان برای نفوذ در فرد و اجتماع به بیان ارتباط مسئله نفوذ پذیری افراد با انقلابی گری و روحیه استقامت و پایداری آنها پرداختند.

 ایشان با بیان گام به گام بودن سیاست شیاطین برای نفوذ، اشاره کردند در سه جای قرآن کریم به  «خطوات الشیطان» اشاره مستقیم شده است.

اولین مورد ازمصادیق نفوذ درآیه شریفه27 سوره مبارکه اعراف آمده است که از فتنه انگیزی شیطان برای نفوذ در حضرت آدم و حوا علیهما السلام یاد نموده و بیان کرده است هر کس بدون اذن ولی خود با طاغوت به مذاکره بپردازد مثل آدم وحوا که عورت نما شدند، به نحوی در جامعه بی آبرو می شود و پس از آن باید منتظر شرایط سخت در زندگی خود باشد.

ایشان علت مذاکره آدم و حوا را با شیطان، وعده های ابلیس ، تقدس نمائی او و قدرت رصد انسانها از جائی که انسانها گمان نمیکند دانستند و افزودند هر کس باید مراقب مجاری نفوذ شیاطین در خود باشد.(1)

ایشان با استناد به قران تأثیر اشرافی گری بر نفوذ پذیری افراد و تن دادن به راحت طلبی را بسیار مشهود دانسته و صاحبان روحیه اشرافی گری را متقاضیان همیشگی اجازه از رهبر جامعه اسلامی برای شرکت نکردن در میادین جهادی دانستند و ابراز کردند اینان خواهان ماندن و نشستن هستند(قعود) نه قیام و انقلابی گری.

تحلیل نقشه شیطان برای انحراف از صراط مستقیم از دیگر اشارات مطرح شده این مباحث بود .(2)

 ایشان صراط مستقیم را همان راهی دانستند که افراد را به مقاومت و پایداری ، استقامت و قیام دعوت میکند.(مستقوم : به معنای چیزی یا کسی که قیام و استقامت را طلب میکند) و مقصد نهایی پویندگان صراط مستقیم ، قائم هر زمان است که امروز مصداق بارز آن حضرت ولی الله الاعظم (عجل الله تعالی فرجه الشریف ) هستند. لذا شیطان در همین مسیر می نشیند و به اغواگری می پردازد.

 لذا منتظران واقعی امام زمان(عج) نمیتوانند اهل روحیه انقلابی گری و قیام نباشند .

ایشان با معرفی دو گروه منتظر ، بیان کردند عده ای منتظر امام غائب هستند و عده ای منتظر امام قائم. تفاوت کسانیکه امام زمانشان یک امام غائب است و تنها برای رفع گرفتاریهای فردی به او متوسل میشوند و نگاهی به جهانی شدن اسلام ندارند با کسانیکه خود اهل قیامند و منتظر امام قائم در همین روحیه انقلابیگری است. ایشان تاثیر این دو نوع رفتار اجتماعی را در اتفاقات پس از رحلت پیامبر(صلی الله علیه  وآله) بررسی و علت تنها ماندن حضرت امیرالمومنین (علیه السلام) و شهادت حضرت صدیقه کبرای سلام الله علیها را تن دادن عموم جامعه به درخواستهای شیطانی خواصی از جامعه اسلامی دانستند که به دلیل راحت طلبی  اهل قعود شدند و حاضر به ماندن در صراط مستقیم ویاری حق نشدند.

....................

پی نوشت:

1-يا بَني‏ آدَمَ لا يَفْتِنَنَّکُمُ الشَّيْطانُ کَما أَخْرَجَ أَبَوَيْکُمْ مِنَ الْجَنَّةِ يَنْزِعُ عَنْهُما لِباسَهُما لِيُرِيَهُما سَوْآتِهِما إِنَّهُ يَراکُمْ هُوَ وَ قَبيلُهُ مِنْ حَيْثُ لا تَرَوْنَهُمْ إِنَّا جَعَلْنَا الشَّياطينَ أَوْلِياءَ لِلَّذينَ لا يُؤْمِنُون(اعراف27)

ای فرزندان آدم شیطان شما را نفریبد، چنانکه پدر ومادر شما را از بهشت بیرون کرد ،لباس ایشان را از تن ایشان بیرون می کند تاعوراتشان را به آنها بنماید،شیطان و دار و دسته او از جائی شما را می بینند که شما آنها را نمی بینید، همانا ما شیطانها را سرپرست کسانی قرار داده ایم که ایمان نمی آورند.

فَوَسْوَسَ إِلَيْهِ الشَّيْطانُ قالَ يا آدَمُ هَلْ أَدُلُّکَ عَلي‏ شَجَرَةِ الْخُلْدِ وَ مُلْکٍ لا يَبْلي‏(120طه)

پس شروع به وسوسه آدم کرد و گفت: اى آدم! آیا درخت عمر جاویدان را به تو نشان بدهم (که هر کس از میوه آن بخورد همیشه زنده خواهد بود) آیا راه رسیدن به حکومت و سلطنت همیشگى را مى‏خواهى بدانى.

 

2-وَإِذَا أُنزِلَتْ سُورَةٌ أَنْ آمِنُوا بِاللَّهِ وَجَاهِدُوا مَعَ رَسُولِهِ اسْتَأْذَنَكَ أُولُو الطَّوْلِ مِنْهُمْ وَقَالُوا ذَرْنَا نَكُن مَّعَ الْقَاعِدِينَ (  توبه86

و هنگامی که سوره‌ای نازل شود (و به آنان دستور دهد) که: «به خدا ایمان بیاورید! و همراه پیامبرش جهاد کنید!»، افرادی از آنها که صاحبان سرمایه و توانمدی مالی هستند، از تو اجازه می‌خواهند و می‌گویند: «بگذار ما با قاعدین (آنها که از جهاد معافند) باشیم!»

قالَ فَبِما أَغْوَيْتَني‏ لَأَقْعُدَنَّ لَهُمْ صِراطَکَ الْمُسْتَقيمَ  (اعراف 7)

شیطان گفت: «اکنون که مرا گمراه ساختی ، من بر سر راه مستقیم تو ، در برابر آنها کمین می کنم!

 

 

 

 

حوزه علمیه المهدی(عج) : شهرستان آران و بیدگل ، سه راه معین آباد ، خیابان سلیمان صباحی ، خیابان مختص آباد   |   تلفن : ۵۴۷۲۷۲۷۸-۰۳۱   |   فکس : ۵۴۷۲۱۹۸۰   |   کدپستی : ۸۷۴۱۷۴۶۵۵۵   |   almahde@mailfa.org