معاون تهذیب حوزه‌های علمیه کشور در کاشان: تذکرات لسانی موجب تقویت مسائل اخلاقی می‌شود

معاون تهذیب حوزه‌های علمیه کشور در کاشان: تذکرات لسانی موجب تقویت مسائل اخلاقی می‌شود

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمید ملکی، امروز در دیدار با مدیران و اساتید مدارس علمیه شهرستان‌های کاشان، آران و بیدگل، نطنز و نراق به میزبانی مدرسه علمیه آیت‌الله یثربی (ره) با اشاره به تغییر...

چکیده خطبه های نماز جمعه شهرستان آران و بیدگل /25 آبان 1397

چکیده خطبه های نماز جمعه شهرستان آران و بیدگل /25 آبان 1397

امام جمعه موقت آران و بیدگل با اشاره به شهادت حضرت امام حسن عسگری و آغاز امامت حضرت مهدی (عج) گفت: جهان با آغاز امامت تا دوره ظهور ایشان می بایست آهسته آهسته آماده شود تا تغییر کلی...

طلاب مدرسه المهدی(عج) بیدگل با اصول کمک‌های اولیه آشنا شدند

طلاب مدرسه المهدی(عج) بیدگل با اصول کمک‌های اولیه آشنا شدند

به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه منطقه کاشان، کارگاه آموزش ارتقای فرهنگ بهداشت و سلامت در مدرسه علمیه المهدی(عج) بیدگل با موضوع امداد و کمک‌های اولیه در صحنه تصادف برگزار...

چکیده خطبه های نماز جمعه شهرستان آران و بیدگل /11 آبان 1397

چکیده خطبه های نماز جمعه شهرستان آران و بیدگل /11 آبان 1397

امام جمعه آران و بیدگل گفت: استکبار جهانی به خیال خود می خواهد 13 آبان ملت ایران را تحریم کند، در حالی که تحریم ها چیز جدیدی نیست و با مقاومت مردم ایران همواره شکست خورده است. به گزارش...

دانش آموزان نخبه سی و ششمین دوره مسابقات قرآن کریم درآران و بیدگل تجلیل شدند

دانش آموزان نخبه سی و ششمین دوره مسابقات قرآن کریم درآران و بیدگل تجلیل شدند

مراسم تجلیل از برگزیدگان سی و ششمین دوره مسابقات قرآن و معارف اسلامی دانش آموزان در جوار حرم مطهر امامزاده قاسم بن امام علی النقی(ع) آران و بیدگل برگزار شد. با هدف ترویج فرهنگ قرآنی...

اعزام بیش از یک هزار طلبه، استاد و مبلغ شهرستانهای کاشان، آران و بیدگل، نطنز و نراق در پیاده روی اربعین

اعزام بیش از یک هزار طلبه، استاد و مبلغ شهرستانهای کاشان، آران و بیدگل، نطنز و نراق در پیاده روی اربعین

حجت الاسلام والمسلمین منصور فرجی از حضور ازاعزام بیش از یک هزار طلبه، استاد  و مبلغ شهرستانهای کاشان، آران و بیدگل، نطنز و نراق در پیاده روی اربعین خبر داد و اظهار داشت: مبلغین حوزه...

چکیده خطبه های نماز جمعه شهرستان آران و بیدگل /18 مرداد1397

چکیده خطبه های نماز جمعه شهرستان آران و بیدگل /18 مرداد1397

آیت‌الله سید محمد موسوی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته این شهرستان با توصیه مردم به تقوای الهی و حضور قلب، اظهار کرد: حضور قلب داشتن و همیشه یاد خدا بودن، گناه نکردن را به...

 • معاون تهذیب حوزه‌های علمیه کشور در کاشان: تذکرات لسانی موجب تقویت مسائل اخلاقی می‌شود
 • چکیده خطبه های نماز جمعه شهرستان آران و بیدگل /25 آبان 1397
 • نشریه دیواری لوح بیان / شماره 1 / آبان 97 / حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل
 • طلاب مدرسه المهدی(عج) بیدگل با اصول کمک‌های اولیه آشنا شدند
 • حضور پر شور طلاب حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل در راهپیمایی 13 آبان/1397
 • حدیث روز 349
 • چکیده خطبه های نماز جمعه شهرستان آران و بیدگل /11 آبان 1397
 • دانش آموزان نخبه سی و ششمین دوره مسابقات قرآن کریم درآران و بیدگل تجلیل شدند
 • اعزام بیش از یک هزار طلبه، استاد و مبلغ شهرستانهای کاشان، آران و بیدگل، نطنز و نراق در پیاده روی اربعین
 • حدیث روز 348
 • گزارش تصویری از آغاز سال تحصیلی 98-97 حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل با محوریت قرآن
 • چکیده خطبه های نماز جمعه شهرستان آران و بیدگل /18 مرداد1397

مسؤول ستاد برگزاري همايش حوزه انقلابي؛ بايدها و نبايدها، از تمديد ارسال مقالات اين همايش تا 20 آبان ماه سال جاري خبرداد.

حجت الاسلام احمد روحاني بيدگلي در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري رسا در كاشان، گفت: با توجه به استقبال روحانيون و طلاب مدارس علميه، ارسال مقالات به همايش حوزه انقلابي؛ بايدها و نبايدها، تا 20 آبان ماه جاري تمديد شده است.
 
وي افزود: پيش بيني مي شود، روحانيون و طلاب مدارس علميه تحت پوشش مركز مديريت حوزه كاشان از جمله مدارس علميه كاشان، نطنز، نراق، آران و بيدگل، قمصر و برزك بيش از يكصد مقاله به اين همايش ارسال كنند.
 
حجت الاسلام روحاني بيدگلي، تمرين پژوهشي و ترويج فعاليتهاي پژوهشي بين طلاب مدارس علميه را از مهمترين اهداف همايش حوزه انقلابي؛ بايدها و نبايدها مدرسه علميه المهدي آران و بيدگل اعلام كرد و يادآورشد: اين همايش نيز در راستاي همايش ‹‹محبت الهي›› است كه دو سال قبل در مدرسه علميه المهدي آران و بيدگل  برگزار شد.
 
وي در ادامه با اشاره به اينكه همايش حوزه انقلابي؛ بايدها و نبايدها در دو بخش حوزه برادران و خواهران همزمان اما مجزا برگزار مي شود، يادآور شد: اين همايش در بخش خواهران از سوي حوزه خواهران حضرت فاطمه زهرا(س) با انجام فراخوان مقاله و با حضور طلاب خواهر مدارس علميه خواهران منطقه كاشان در كانون فرهنگي شهيد بني طبا شهرستان آران و بيدگل برگزار مي شود.
 
به گفته وي، همايش يك روزه حوزه انقلابي؛ بايدها و نبايدها، برادران در مدرسه جديدالاحداث المهدي آران و بيدگل و خواهران دركانون فرهنگي شهيد بني طبا شهرستان آران و بيدگل همزمان در روز پنجشنبه 9 آذرماه برگزار مي شود.
 
مسؤول ستاد برگزاري همايش حوزه انقلابي؛ بايدها و نبايدها، اظهار داشت: به 10 مقاله برتر طلاب و يك مقاله برتر اساتيد جوايزي اهدا خواهد شد.
 
حجت الاسلام روحاني بيدگلي، به محورهاي اين همايش نيز اشاره كرد و گفت: همايش حوزه انقلابي؛ بايدها و نبايدها مدرسه علميه المهدي آران و بيدگل شامل شش محور، چرايي حوزه انقلابي، بايسته هاي نظام تربيتي و تهذيبي حوزه انقلابي، بايسته هاي تبليغي حوزه انقلابي، نظام آموزشي پژوهشي حوزه انقلابي، تعامل حوزه انقلابي با نظام جمهوري اسلامي و عرصه بين الملل و همچنين ساير موضوعات در بخش خواهران است.
 
وي، تاريخچه انقلابي گري در بزرگان حوزه، اصول و مباني حوزه انقلابي و فقه حكومتي، حوزه انقلابي در انديشه متفكران غير مسلمان، حوزه انقلابي درانديشه متفكران مسلمان و مباني قرآني حوزه علميه انقلابي را از جمله موضوعات محورهاي چيستي و چرايي حوزه انقلابي اعلام كرد و از شاخصه هاي معنوي حوزه علميه انقلابي در مقايسه با حوزه غير انقلابي، راهكارهاي انقلابي ماندن حوزه و طلبه و نقش حوزه انقلابي در ارتقاي فرهنگ معنويت جامعه را از محورهاي بايسته هاي نظام تربيتي و تذهيبي حوزه انقلاب نام برد.
 
حجت الاسلام روحاني بيدگلي، بايسته هاي تبليغي حوزه انقلابي را شامل، نقش حوزه انقلابي در پاسخگويي به مسائل مهم جامعه ‹‹فضاي مجازي، آسيبهاي اجتماعي، جريانهاي فكري منحرف›› ، نقش حوزه انقلابي در صدور مباني انقلاب اسلامي، راهبردهاي حوزه انقلابي در راستاي نظام مند سازي تبليغات ديني اعلام كرد.
 
به گفته وي، اصول و مباني فقهي حوزه انقلابي، دستاوردهاي حوزه انقلابي در عرصه توليد علم، آسيب شناسي آموزشي حوزه علميه انقلابي و غير انقلابي، راهبردهاي آموزشي پژوهشي حوزه انقلابي و حوزه انقلابي و فقه حكومتي از جمله موضوعات محور نظام آموزشي و پژوهشي حوزه انقلابي اعلام كرد.
 
مسؤول ستاد برگزاري اين همايش، يادآور شد: تأثيرات حوزه انقلابي بر انقلابي گري نظام، تعامل حوزه انقلابي با جهان اسلام، تعامل حوزه انقلابي با جامعه و مردم، مصاديق و ميزان تعامل حوزه با نظام جمهوري اسلامي، نقش حوزه انقلابي در مهار پروژه نفوذ ‹‹ نفوذ فردي و جرياني در حوزه و ساير عناصر نظام›› را از جمله موضوعات محور تعامل حوزه انقلابي با نظام جمهوري اسلامي و عرصه بين الملل برشمرد.
 
حجت الاسلام روحاني بيدگلي، افزود: در محور حوزه خواهران نيز  موضوعاتي همچون، نقش زنان در تربيت انقلابي نسل نو و تاثير عفت زدايي در تضعيف روحيه انقلابي‌گري در جامعه در نظر گرفته شده است.
 
لازم به ذكر است، همايش يكروزه حوزه انقلابي؛ بايدها و نبايدها، پنجشنبه 9 آذرماه جاري با حضور شخصيت هاي برجسته حوزوي از سوي مدرسه علميه المهدي(عج) شهرستان آران و بيدگل برگزار مي شود.

حوزه علمیه المهدی(عج) : شهرستان آران و بیدگل ، سه راه معین آباد ، خیابان سلیمان صباحی ، خیابان مختص آباد   |   تلفن : ۵۴۷۲۷۲۷۸-۰۳۱   |   فکس : ۵۴۷۲۱۹۸۰   |   کدپستی : ۸۷۴۱۷۴۶۵۵۵   |   almahde@mailfa.org