برگزاری نشست قرآنی با حضور معاون دادستان کل کشور جناب دکتر جاوید نیا حوزه علیمه المهدی (عج) بیدگل مهر 98

برگزاری نشست قرآنی با حضور معاون دادستان کل کشور جناب دکتر جاوید نیا حوزه علیمه المهدی (عج) بیدگل مهر 98

به گزارش خبرنگار حوزه المهدی دکتر جواد جاوید نیا در نشست «رسالت حوزه و فضای مجازی»، در مدرسه علمیه المهدی(عج) آران و بیدگل، به وظیفه همگان در برابر خطرات امروز فضای مجازی اشاره کرد و...

شروع ثبت نامه دوره های تابستانی قرآن و حدیث ویژه طلاب و اساتید حوزه های علمیه سراسر کشور

شروع ثبت نامه دوره های تابستانی قرآن و حدیث ویژه طلاب و اساتید حوزه های علمیه سراسر کشور

دانلود و مشاهده آینه نامه مخصوص اساتید   دانلود و مشاهده آینه نامه مخصوص طلاب

 • جشن میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها ویژه حوزه خواهران فاطمه زهرا سلام الله علیها و همسران طلاب مدرسه علمیه المهدی عجل الله فرجه
 • جلسه بصیرتی به مناسبت یوم الله 9 دی با سخنرانی جناب آقای عاملی
 • گزارش تصویری راهپیمایی ضد استکباری 13 آبان 99 حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل
 • برگزاری نشست قرآنی با حضور معاون دادستان کل کشور جناب دکتر جاوید نیا حوزه علیمه المهدی (عج) بیدگل مهر 98
 • گزارش تصویری از جلسه افتتاحیه سال تحصیلی 99-98مدرسه علمیه المهدی (عجل الله تعالی فرجه الشريف) بیدگل با محوریت قرآن
 • اردوی یک روزه طلاب حاضر در دروره تابستان 98 حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل
 • ثبت نام دوره مجازی آشنایی و نقد و بررسی فرقه های انحرافی(بهائیت، تصوف، وهابیت ، جریان یمانی) همراه با اعطای گواهی نامه. مخصوص طلاب پایه ششم به بالا
 • دسته عزا و مراسم سوگواری شهادت امام جعفر صادق(علیه السلام) حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل/تابستان 98
 • شروع ثبت نام دوره ارتقایی و تکمیل نواقصی تابستان 98 حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل
 • شروع ثبت نامه دوره های تابستانی قرآن و حدیث ویژه طلاب و اساتید حوزه های علمیه سراسر کشور
 • ثبت نام طرح نظام جامع اندیشه اسلامی مشهد مقدس
 • برگزاری اردوی آموزشی زیارتی عتبات عالیات حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل/اردیبهشت 98

سخنان امام جمعه شهرستان آران و بیدگل در یادواره شهدای روحانی و طلبه

 

 

 

 امام جمعه شهرستان آران و بيدگل در يادواره شهداي روحاني شهرستان آران و بيدگل

شهداي روحاني با قلم خون، رساله عمليه خود را نوشتند

امام جمعه شهرستان آران و بيدگل گفت: شهداي روحاني با قلم خون رساله عمليه خودشان را نوشتند و با پرواز به آشيان قدس به همه ما پرواز در فضاي لايتناهي هستي را ياد دادند و گذشتن از تعلقات و دلبستگي ها و عروج از خاك به افلاك و آسماني شدن را به ما ياد دادند.

حجت الاسلام والمسلمين سيد محمد موسوي سه شنبه شب، در يادواره شهداي روحاني شهرستان آران و بيدگل در مصلي اين شهرستان، با تبريك دهه فجر انقلاب اسلامي و گراميداشت و ياد و خاطره امام راحل، گفت: امام خميني(ره) با دم مسيحايي خود جان تازه به كالبد ايران دميد و ايران اسلامي را از استبداد داخلي و استعمار خارجي نجات داد.
 
وي افزود: امام با مدد الهي و پشتيباني ملت قهرمان و مبارز ايران حكومت دو هزار و 500 ساله شاهنشاهي را سرنگون و نابود كرد و به زباله دان تاريخ فرستاد.
 
امام جمعه شهرستان آران و بيدگل همچنين با گراميداشت ياد و خاطره همه شهداي انقلاب اسلامي و هشت سال دفاع مقدس و شهدايي كه با نثار جان خود اسلام و انقلاب اسلامي را در اوج قله افتخار و اقتدار و عزت نشاندند، گفت: امروزه نظام اسلامي ما به بركت خون شهدا در نظام بين الملل الهام بخش توده هاي مردم مستضعف جهان است.
 
حجت الاسلام والمسلمين موسوي يادواره شهدا را تجديد ميثاق با آرمانهاي شهدا دانست و اظهار داشت: يادواره شهدا بيعت مجدد با شهدا و آرامانها و اهداف شهدا است و اين يادواره ها اعلام پيروي از راه شهدا و ادامه دادن راه پر بركت آنها است.
 
وي با بيان اينكه، يادواره شهدا به معناي درس گرفتن از سيره شهدا است، عنوان كرد: شهداي روحاني با قلم خون، رساله عمليه خودشان را نوشتند و با پرواز به آشيان قدس به همه ما پرواز در فضاي لايتناهي هستي را ياد دادند و گذشتن از تعلقات و دلبستگي ها و عروج از خاك به افلاك و آسماني شدن را آموزش دادند.
 
امام جمعه شهرستان آران و بيدگل، يادآور شد: ما نيز در ميقات بندگي احرام عبوديت و خلوص ببنديم و از شهدا بياموزيم كه شايد ما هم در آن بزم بقا ميهمان شهدا شويم، بنابراين پيام شهدا، ادامه دادن راه آنها است تا پرچم مبارزه روي زمين نيافتد.
 
حجت الاسلام والمسلمين موسوي ادامه داد: پيام شهدا اين است كه حوزه هاي علميه كه در انقلاب اسلامي و جنگ تحميلي پيشگام بودند، امروز نيز بايد در اين مصاف انقلابي بمانند يعني همان چيزي كه رهبر فرزانه انقلاب بارها تأكيد كرد كه حوزه هاي علميه بايد انقلابي بماند.
 
وي افزود: اگر حوزه هاي عليمه و طلاب و علما و روحانيان از انقلاب فاصله بگيرند خطر نفوذي ها جدي مي شود و خداي ناكرده تجربه تلخ مشروطيت و حكومت ديكتاوري خاندان پهلوي تكرار مي‌شود، چرا كه در تاريخ داريم كه بدون روحانيت، حكومت به انحراف كشيده شد و زماني كه روحانيان از صحنه كنار رفتند، مشروطه اي كه براي آزادي و استقلال كشور رقم خورد و پيروز شد، سر از استبداد رضاخاني درآورد.
 
امام جمعه شهرستان آران و بيدگل، وظايف روحانيت را در شرايط امروز دو چندان خواند و خاطر نشان كرد: دشمنان ما هم مانند استكبار و صهيونيست و اذناب داخلي آنها، يعني همان روشنفكران غرب زده  و فتنه گراني كه مترصد هستند تا حضور روحانيت را در صحنه كم رنگ ببيند و با انواع و اقسام دسيسه ها روحانيان مبارز و اصيل را از صحنه خارج كنند تا در اركان حاكميت نفوذ كنند.
 
لازم به ذكر است، يادواره 34 شهيد روحاني شهرستان آران و بيدگل به همت کميته قرآن، مساجد و تشکل هاي ديني مردمي و با همکاري حوزه هاي علميه، سپاه و پايگاه بسيج طلاب و با حضور حجت الاسلام نبويان، خانواده معظم شهدا و مردم دارالشهاده آران و بيدگل در مصلي اين شهرستان برگزار شد.
 

 

 

 

 

حوزه علمیه المهدی(عج) : شهرستان آران و بیدگل ، سه راه معین آباد ، خیابان سلیمان صباحی ، خیابان مختص آباد   |   تلفن : ۵۴۷۲۷۲۷۸-۰۳۱   |   فکس : ۵۴۷۲۱۹۸۰   |   کدپستی : ۸۷۴۱۷۴۶۵۵۵   |   almahde@mailfa.org