معاون تهذیب حوزه‌های علمیه کشور در کاشان: تذکرات لسانی موجب تقویت مسائل اخلاقی می‌شود

معاون تهذیب حوزه‌های علمیه کشور در کاشان: تذکرات لسانی موجب تقویت مسائل اخلاقی می‌شود

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمید ملکی، امروز در دیدار با مدیران و اساتید مدارس علمیه شهرستان‌های کاشان، آران و بیدگل، نطنز و نراق به میزبانی مدرسه علمیه آیت‌الله یثربی (ره) با اشاره به تغییر...

چکیده خطبه های نماز جمعه شهرستان آران و بیدگل /25 آبان 1397

چکیده خطبه های نماز جمعه شهرستان آران و بیدگل /25 آبان 1397

امام جمعه موقت آران و بیدگل با اشاره به شهادت حضرت امام حسن عسگری و آغاز امامت حضرت مهدی (عج) گفت: جهان با آغاز امامت تا دوره ظهور ایشان می بایست آهسته آهسته آماده شود تا تغییر کلی...

طلاب مدرسه المهدی(عج) بیدگل با اصول کمک‌های اولیه آشنا شدند

طلاب مدرسه المهدی(عج) بیدگل با اصول کمک‌های اولیه آشنا شدند

به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه منطقه کاشان، کارگاه آموزش ارتقای فرهنگ بهداشت و سلامت در مدرسه علمیه المهدی(عج) بیدگل با موضوع امداد و کمک‌های اولیه در صحنه تصادف برگزار...

چکیده خطبه های نماز جمعه شهرستان آران و بیدگل /11 آبان 1397

چکیده خطبه های نماز جمعه شهرستان آران و بیدگل /11 آبان 1397

امام جمعه آران و بیدگل گفت: استکبار جهانی به خیال خود می خواهد 13 آبان ملت ایران را تحریم کند، در حالی که تحریم ها چیز جدیدی نیست و با مقاومت مردم ایران همواره شکست خورده است. به گزارش...

دانش آموزان نخبه سی و ششمین دوره مسابقات قرآن کریم درآران و بیدگل تجلیل شدند

دانش آموزان نخبه سی و ششمین دوره مسابقات قرآن کریم درآران و بیدگل تجلیل شدند

مراسم تجلیل از برگزیدگان سی و ششمین دوره مسابقات قرآن و معارف اسلامی دانش آموزان در جوار حرم مطهر امامزاده قاسم بن امام علی النقی(ع) آران و بیدگل برگزار شد. با هدف ترویج فرهنگ قرآنی...

اعزام بیش از یک هزار طلبه، استاد و مبلغ شهرستانهای کاشان، آران و بیدگل، نطنز و نراق در پیاده روی اربعین

اعزام بیش از یک هزار طلبه، استاد و مبلغ شهرستانهای کاشان، آران و بیدگل، نطنز و نراق در پیاده روی اربعین

حجت الاسلام والمسلمین منصور فرجی از حضور ازاعزام بیش از یک هزار طلبه، استاد  و مبلغ شهرستانهای کاشان، آران و بیدگل، نطنز و نراق در پیاده روی اربعین خبر داد و اظهار داشت: مبلغین حوزه...

چکیده خطبه های نماز جمعه شهرستان آران و بیدگل /18 مرداد1397

چکیده خطبه های نماز جمعه شهرستان آران و بیدگل /18 مرداد1397

آیت‌الله سید محمد موسوی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته این شهرستان با توصیه مردم به تقوای الهی و حضور قلب، اظهار کرد: حضور قلب داشتن و همیشه یاد خدا بودن، گناه نکردن را به...

 • معاون تهذیب حوزه‌های علمیه کشور در کاشان: تذکرات لسانی موجب تقویت مسائل اخلاقی می‌شود
 • چکیده خطبه های نماز جمعه شهرستان آران و بیدگل /25 آبان 1397
 • نشریه دیواری لوح بیان / شماره 1 / آبان 97 / حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل
 • طلاب مدرسه المهدی(عج) بیدگل با اصول کمک‌های اولیه آشنا شدند
 • حضور پر شور طلاب حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل در راهپیمایی 13 آبان/1397
 • حدیث روز 349
 • چکیده خطبه های نماز جمعه شهرستان آران و بیدگل /11 آبان 1397
 • دانش آموزان نخبه سی و ششمین دوره مسابقات قرآن کریم درآران و بیدگل تجلیل شدند
 • اعزام بیش از یک هزار طلبه، استاد و مبلغ شهرستانهای کاشان، آران و بیدگل، نطنز و نراق در پیاده روی اربعین
 • حدیث روز 348
 • گزارش تصویری از آغاز سال تحصیلی 98-97 حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل با محوریت قرآن
 • چکیده خطبه های نماز جمعه شهرستان آران و بیدگل /18 مرداد1397

گفتمان دینی با موضوع «انقلاب اسلامی» در دبیرستان شهدای هاشمیه شهرستان آران و بیدگل

اکبر مجیدی کارشناس دینی در گفتمان دینی با موضوع «انقلاب اسلامی» در دبیرستان شهدای هاشمیه شهرستان آران و بیدگل گفت: امام خمینی(ره) با اتکا به قوه الهی و سیره اهل‌بیت(ع)، بزرگترین انقلاب جهان را بر پایه حکومت دینی تشکیل‌داد.

وی افزود: امام خمینی(ره) حکومتی را بنا کرد که همه برنامه هایش بر مدار دین و موازین  اهل بیت علیهم السلام استوار و با مقبولیت مردمی همراه بود.

استاد گفتمان های دینی اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل به فلسفه برگزاری جشن های بزرگداشت دهه فجر اشاره کرد و افزود: هر سال دهه فجر را جشن می گیریم تا خاطرات گذشته در ذهن زنده شود و بگوییم قدردان نظام و انقلاب هستیم و به خود و پدران خود افتخار می کنیم و در پاسداری از ارزش های انقلاب اسلامی آماده ایم.

مجیدی به سه نوع حق انقلاب در برابر ملت اشاره کرد و گفت: حق نخست، حقی است که گذشتگان یعنی مبارزان انقلاب و شهدا به گردن ما دارند چرا که آنان جان و مال و وجودشان را برای پیروزی انقلاب و نظام دادند.

وی افزود: امروز حفظ آرمان های شهدای انقلاب اسلامی بزرگ ترین حقی است که بر عهده ما است و باید تلاش کنیم در حفظ آن بکوشیم.

این کارشناس دینی خاطر نشان کرد: حق دوم، حقی است که انقلاب در جامعه امروز از ما دارد و با حمایت و حضور در راهپیمایی ها، انتخابات و عرصه های مختلف ظام محقق می شود.

مجیدی، حق سوم را انتقال آرمان های انقلاب به نسل آینده دانست و افزود: ما در برابر آیندگان مسؤولیم که ارزش انقلاب را بدانیم و آنچه را که در راه آن خون دادیم و به سختی به دست آوردیم به راحتی از دست ندهیم و در راه حفظ و ماندگاری آن تلاش کنیم.

وی افزود: انتقال میراث انقلاب به نسل آینده در صورتی درست انجام می شود که گوش به فرمان ولی فقیه خود باشیم و از رهبری پیروی کنیم که اگر این چنین پشت سر رهبر باشیم کسی نمی تواند به کشور و جوانان ما آسیب برساند.

این استاد گفتمان دینی، تصریح کرد: ولی فقیه همچون نخ تسبیح همه افراد و گروه های جامعه با تفکرات مختلف را به یکدیگر متصل می‌سازد و آنان را در یک مسیر و جهت کلی زعامت و هدایت می کند.

اکبر مجیدی، رمز ماندگاری انقلاب اسلامی را شناخت صحیح نسل جوان از اهداف انقلاب و انتقال ارزش های آن به نسل های آینده عنوان کرد و افزود: نسل جوان که امروز در معرض شبهات و ابهامات مختلف قرار می‌گیرند باید آگاه باشند که انقلاب برای چه شکل گرفت و اهداف آن چه بود.

وی افزود: دشمن با جنگ نرم و انواع و اقسام روش ها به دنبال تهاجم فرهنگی است تا آرمان های انقلاب را برای جوانان کمرنگ کند و اهداف خود را در جامعه پیاده کند.

مجیدی تصریح کرد: معاندان و دشمنان نظام با استفاده از ابزار انتقاد و طرح پرسش و اشکال می کوشند اذهان مردم را تشویش و منحرف کنند و ما باید با شناخت دینی، بصیرت و بالا بردن اطلاعات خود از اهداف و آرمان های انقلاب، آمادگی خود را در برابر تهاج همه جانبه دشمن بالا ببریم.

یادآور می شود؛ طرح گفتمان‌های دینی از سوی سازمان تبلیغات اسلامی در طول سال به صورت فصلی و مناسبتی با موضوعاتی از قبیل مهارت‌های زندگی، عفاف و حجاب، سواد رسانه ای، روابط اجتماعی آسیب‌ها و چالش‌ها، باید‌ها و نباید‌ها در روابط پسر و دختر و سایر موضوعات فرهنگی در مدارس برگزار می‌شود.

حوزه علمیه المهدی(عج) : شهرستان آران و بیدگل ، سه راه معین آباد ، خیابان سلیمان صباحی ، خیابان مختص آباد   |   تلفن : ۵۴۷۲۷۲۷۸-۰۳۱   |   فکس : ۵۴۷۲۱۹۸۰   |   کدپستی : ۸۷۴۱۷۴۶۵۵۵   |   almahde@mailfa.org